KURUCUMUZ

Fizyoterapist K. Zafer AKSUNGUR

Fzt. Zafer Aksungur, Abant İzzet Baysal Üniversitesi SBF – FTR (2000 – 2005) öğrencliği boyunca birçok akademik başarı ödülü ile lisans eğitimini tamamlanmıştır. Ayırca, alanında zihinsel engellilerle yaptığı çalışmalarla da ulusal ödüllere layık görülmüştür. 2006 yılından itibaren aktif olarak ortopedik manuel terapi danışanlarına hizmet vermektedir.

2010 – 2016 yılları arasında Hands on Seminars (New York/ABD) özel eğitim merkezinde manuel terapi eğitimlerini tamamlamış, yine bu kurum bünyesinde yurt içi ve yurt dışında birçok eğitim vermiştir. 2015 yılından beri uluslararası geçerli manuel terapi kurslarında hoca olarak görev almaktadır.

DSC07772

2020 yılı içinde mentoru Ezdeşir Kemali ile beraber “Omurga’da Instabilite Değerlendirme ve Tedavi Yöntemleri” adlı 2 modülden oluşan eğitim hazırlamıştır.

2021 yılında kendi konsepti “Spine Approach” (Omurga Yaklaşımı) eğitimlerini fizyoterapistler için oluşturmuştur. Bu eğitim Omurganın Ortopedik Patolojilerine yönelik bir program olup, bugüne kadar öğrendiği ve uyguladığı en etkili, bilimsel olarak ispatlı ve uygulanabilir teknikleri tek çatı altında toplamıştır. Bu bir konsept kursu değil ancak bir yöntem kursudur. Bununla beraber Zafer Aksungur, yedi modül ve on yedi günden oluşan bu eğitimlerde her fizyoterapiste kendisine has bir bakış açısı kazandırmayı ve hastaların tedavisinde bütüncül yaklaşımı öğretmeyi hedeflemiştir.

İstinye Üniversitesi SBF Eğitim Danışmanı olarak akademik kariyerine halen devam etmektedir.
14 Mayıs 2022 tarihinde TEDx Gündoğdu davetlisi olarak ilk Tedx Konuşmasını gerçekleştirmiştir.
23 Mayıs 2022 tarihinde “Zafer Aksungur’la Postür” adlı TV programı TV 100’de yayın hayatına başlamıştır.

2010 yılında kurduğu, bugün 20’den fazla şubesi ve 100’ün üzerinde fizyoterapistle hizmet veren Fizyoform çatısı altında aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.