SIKÇA SORULAN SORULAR

Fizyoterapistlerimizin cihaz yardımı almadan uyguladıkları manipülasyon, mobilizasyon teknikleri ve yumuşak dokular, yani kas ve fasya, için uygulanan gevşetme ve mobilizasyon tekniklerini kapsamaktadır. Herhangi bir cihaz ya da makine kullanmaksızın sadece elle uygulanan bir fizyoterapi yöntemidir.

İlk seansta manuel terapiye uygun kişilerde %30-40 arasında bir iyileşme bekleriz. Terapiler devamında verilen uyarılar dikkate alınarak, fizyoterapistlerin verdiği egzersizler ve tavsiyelerin doğru bir şekilde takip edilmesi durumunda başarı oranımız %92’dir.

MR’da görünmeye devam edebilir. Görünmesi somut ve aktif ağrınız devam edecek anlamına gelmiyor.

Manuel terapiye uygun olup olmadığınızı kontrol etmemiz gerekiyor. Çoğu kez klinik tecrübelerimizde altta yatan farklı rahatsızlıkların olduğunu tespit edebiliyoruz.

Manuel terapi, rahatsızlığınızda ilk seans sonunda büyük ölçüde iyileşme gösterecektir. Ama sadece 1 seansta uygulama netice vermez. En doğru seans planlaması uzmanlarımız tarafından kişiye özel olarak merkezimizde yapılacaktır.

Dilerseniz gelin, ücretsiz bir ön görüşme yapalım, bu görüşme sonunda zaten %100 ameliyatlık olduğunuz ekibimiz tarafından gözlemlenirse size bir işlem yapmadan, gerekirse merkez şube doktorumuzdan da destek almak kaydıyla size gerekli yönlendirmeleri yapabiliriz. Merkez şubemizdeki Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlker Yassa ile bir online görüşme ayarlayabiliriz.

Aletli pilates Reformer veya Cadillac vb. Joseph Pilates tarafından icat edilmiş egzersiz aletlerini kapsamaktadır. Fizyoterapistler eşliğinde yapıldığında son derece güvenli ve etkili bir egzersizdir. Mekanizmasında çeşitli yaylar ve aparatlar bulunan kişinin direnç ve beden gücüyle yapmış olduğu pilatestir. Amaç kişinin sağlıklı bir omurgaya sahip olarak vücudunu şekillendirip kaslarını güçlendirmektir.

Haftada 2 yada 3 şeklinde, kişinin durumuna ve ihtiyacına göre fizyoterapist tarafından yönlendirme yapılabilir.

Size en yakın merkezimizi ziyaret ederek fizyoterapistlerimizle görüşüp uygun olup olmadığınıza görüşme ve demo dersleri takiben karar verebilirsiniz.

Grup derslerini çok kalabalık tutmuyoruz, bu yüzden fizyoterapistlerimiz herkesle birebir ilgileniyor. Zaten dersten önce de herkesi mutlaka değerlendirmiş oluyorlar.

Başta kas-iskelet rahatsızlıkları olmak üzere; omurga, eklem gibi ortopedik rahatsızlıklara yönelikte uygulanmaktadır.
Fibromiyalji, boyun fıtığı, bel fıtığı, sırt / boyun ağrıları vb. olarak örneklendirilebilir.

Manuel terapiye uygun bir danışanda yüksek oranda fayda sağlanır; yaşam kalitenizde eskiye nazaran konfor düzeyine kavuşabilirsiniz.

Tedavi yüksek oranda semptomlarınızda iyileştirme sağlayacaktır. Seanslar sonrası size verilen tavsiye ve egzersiz programlarına ve sosyal yaşantınızdaki alışkanlıklarınıza dikkat etmeniz halinde daha etkili ve uzun süreli sonuçlar alabilirsiniz.

Manuel terapiye uygun görülmemeniz halinde herhangi bir müdahalede bulunmuyoruz. Sizin için en uygun yöntem ne ise, Fulya merkezimizde konsültan hekimimiz yönlendirmesiyle sizlere tavsiye ve destekte bulunuyoruz.

Seans sayısı ve tedavi programı tamamen kişinin rahatsızlığına bağlı olarak Uzm. Fzt. Zafer Aksungur tarafından Fizyoform Fulya’da, diğer şubelerimizde ise yetkili fizyoterapistlerimiz tarafından planlanmaktadır. İlk seanstan sonra %30-40’lık bir rahatlama olacaktır ancak tek seans hiçbir zaman yeterli olmaz. Mutlaka egzersiz programıyla desteklenmelidir, çok az hasta tek seansta iyileşebilmektedir. Seans uzunluğunu fizyoterapistiniz sizinle görüştükten sonra belirleyebilir.

Manuel terapi ilaç gerektirmez.

Bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Mat pilates minder üzerinde herhangi bir alet olmadan yerçekimine karşı yapılan egzersizdir. Genelde bel, boyun prolemi olan kişilerde mat pilates yerine Reformer tercih ederiz.

Merkezimizde Fizyoterapistlerimizin bulunduğu, kişiyi mutlaka görüp durumuna göre program verildiği bilgisi iletilmelidir. Merkeze davet edip fizyoterapistle ön görüşme ayarlanabilir.

Programlarımız kişiye özel egzersiz şeklinde verilmektedir. Uzmanla birlikte bireysel olarak çalışabilirsiniz.

Bölgesel çalışma konusunu merkezimize gelerek ayrıntılı olarak görüşebilirseniz daha sağlıklı olur. Vücut bir bütün olarak düşünüldüğü için sadece bir bölgeye yönelik hareketler verilmemesi fizyoterapistlerimiz tarafından daha uygun bulunabilir.

Ortalama 50 dk. sürmektedir.

Araç gereçler kurumda mevcut olup, eşofman tarzı rahat egzersiz kıyafetleri tercih edilmelidir.

EK SORUNUZ ?

Bilgilerinizi bırakın ve sormak istediğinizi soruyu bize iletin.


Kişisel verileriniz sizinle irtibat kurmak için alınmakta ve işlenmektedir. Kişisel verilerin işlenmesine ilişkin Aydınlatma Metnimizi buradan okuyabilirsiniz.